Уряд Польщі хоче опублікувати список компаній, які імпортували зерно з України на 1,4 мільярда євро

зерно,жнива

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що у відомстві остаточно сформували список компаній, які імпортували українське зерно, і наразі перевіряють юридичні підстави для того, щоб зробити його публічним.

Як пише RMF24, список формували на основі даних з різних джерел, а перелік, сформований за попередньої влади, був неточним, передає ЄП.

"Тепер список компаній повний. Ми цього тижня з’ясуємо юридичні підстави для того, щоб оприлюднити його, і щоб кожен поляк міг бачити, хто заробляв гроші, коли у польських фермерів була велика проблема", – сказав він.

Заступник міністра додав, що інформація "шокуюча" і свідчить, що за це українське зерно заплатили 6 млрд злотих (1,38 млрд євро).

"Було імпортовано 330 тисяч тонн технічного зерна, ріпаку й кукурудзи, які опинилися на польському ринку… Найдешевша пшениця з України минулого року коштувала 51 злотий за тонну, у 20 разів менше, ніж прибутковий поріг для польського зерна", – сказав посадовець.

Раніше повідомлялося, що польські фермери, які протестують поблизу кордону з Україною, висипали частину зерна з трьох українських вантажівок. Правоохоронці розслідують інцидент.

Як повідомлялося, 9 лютого польські фермери вранці розпочали блокаду пункту пропуску на кордоні з Україною – "Медика – Шегині". Пізніше протести поширилися ще на два пункти пропуску.

До того повідомлялося, що в межах протестів польські фермери планують заблокувати рух у п’яти пунктах пропуску на кордоні з Україною: три – 9 лютого, ще два – 12 лютого.

Автор: Юлiя Недашківська