поиск по сайту

Архив компромата - весь компромат по полочках!

 

29.08.2015 06:22

Луцькі валютники: бізнес «під крилом» міліції?

Для багатьох лучан, не секрет, що в місті є кілька найпопулярніших «точок», де стоять валютники  – люди, які нелегально виконують функцію банків. Одні із найпопулярніших таких «точок» є у центрі міста біля магазина «Пано», на Центральному та Завокзальному ринках. Послугами цих людей користуються досить багато лучан, а тому подібні бізнесмени навіть не намагаються ховатися.

Про те, що валютники у центрі Луцька – це «більмо», заявляли всі начальники міліції і Луцька, і Волині. Приміром начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига 30 квітня 2015 року рапортував, що з початку року виявили 55 порушників на 162 валютних операціях. Загальний обсяг конфіскованих грошей 157 120 гривень, 4 780 доларів, 200 євро та 10 370 злотих.

Проте суд лише оштрафував 21 «валютчика» на 10 610 гривень. Іншим винесли попередження. А вилучили у покараних валютчиків 2 100 гривень і 370 доларів. Боротися проти них Шпига обіцяв також за допомогою машини ДАІ, яку поставлять біля «Пано», що не дозволяти міняти валюту прямо з автомобілів. Проте станом на серпень даішників немає, а охочі обміняти долари та євро зупиняються прямо на пішохідному переході.

У неможливості ефективно боротися проти валютчиків правоохоронці постійно нарікають на недосконалість законодавства. Так, за їх діяльність передбачений штраф згідно із статтею 162 Кодексу про адмінпорушення (Порушення правил про валютні операції). Такі дії «тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей».

Проте конфіскують тільки гроші із тої валютної операції, на якій піймали валютчика, а не всі наявні у нього гроші. До того ж неоподаткований мінімум – 17 гривень. Тобто штраф – від 510 до 680 гривень. Та й оштрафувати за перший квартал 2015 року лише 21 із 55 валютчиків. Тобто у таких випадках правоохоронці традиційно «розводять руками».

Але у цій ситуації можна було б зважати лише на закон і попит, якби самі міліціонери не отримували гроші за «закривання очей» чи навіть «кришування» такого нелегального бізнесу.

22 травня 2015 року СБУ затримала працівника Любомльського райвідділку УМВС, старшого лейтенанта міліції Богдана Сушика, який збирав данину із валютників, що заробляли у селі Старовойтове біля пункту пропуску «Ягодин». Тоді СБУвдалося хоча б тимчасово припинити «кришування» на Любомльщині.

Проте досі ніхто активно не взявся за «кришувальників» незаконних валютних операцій в Луцьку. А такі, за інформацією Волинського Агентства Розслідувань, у нашому місті теж є.

Як стало відомо нашому виданню із надійних джерел, стандартна «данина» для валютчиків на «Варшавському» ринку – 100 доларів у місяць. Отримують ці гроші міліціонери із луцького міськвідділу міліції, яким нині керує Ігор Муковоз.

До речі, якщо порівняти заробітки міліціонера та середньостатистичного валютчика, можна зрозуміти причини такого «обкладання даниною». Адже наші міліціонери поки зовсім не дотягують до зарплат «нової поліції».

Цікаво, чи зможуть втриматися від спокуси «закрити очі» на валютчиків нові луцькі поліцейські із заробітками 6-8 тисяч гривень? Побачимо вже наступного року. А поки СБУ варто було б взятися незаконне «оподаткування» луцьких валютників міліцією.

ar.volyn.ua

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Вход

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов

Владелец домена: Черноиван Ю.В. (не занимается наполнением и редактированием сайта). Арендатор (пользователь) домена компания Orange-SKY LTD (республика Сейшельские острова) занимается редактированием и наполнением сайтов. Партнёр сайта на территории Украины: ГО "Тарасова правда", БФ "Щастя".

Copyright © 2004-2021 . http://ak-ua.in.ua

Професиональное распространение информации в интернете - Orange-SKY - orange-sky.eu

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: news.best02@gmail.com и мы немедленно исправим это недоразумение. Администрация сайта не несёт ответственость за материалы побликуемые у нас на форумах, а также за комментарии читателей. Спасибо.